• 29,2
    01:30
    MERSIN
  • 28
    01:20
    ADANA
  • 24,8
    01:30
    ANKARA
  • 24,9
    01:20
    ISTANBUL

Maskot Karetta Futbol Sahalarında

Görme engelliler spor kulüplerinin katıldığı Futsal B1 1. ve 2. Lig 2. Devre ve Yükselme Grubu Müsabakaları 26-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Mersin'de yapıldı. 24 takımın 240 görme engelli futbolcu ile katıldığı müsabakaların final gününde Maskot Karetta da destek için sahadaydı.

../../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/8003592134705.JPG

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun tarafından düzenlenen müsabakalarda Çağdaş Görmeyenler İzmir,  Konya Mevlana GESK, Gören Kalpler Tandem Spor Kulübü Yükselme Grubundan 2. Lig'e yükselirken, Erbaa Endüstri Meslek Lisesi, Ordu GESK ve İstanbul TURGET 1. Lig'e yükselen takımlar oldu. 1. Lig Şampiyonluk Mücadelesinde ise İstanbul Görme Engelliler Spor Takımı, Malatya Görme Engelliler Spor Takımını 2-0 yenerek şampiyon oldu.

../../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/1926035134843.JPG

2013 Mersin XVII. Akdeniz Oyunları Ailesini de aralarında görmekten ve görme engellilere verdikleri destekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, "Tüm kulüplere maçlarını; centilmenlik, kardeşlilik ve dostluk içerisinde oynadıkları için teşekkür ediyoruz" dedi.

../../YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/3668805134858.JPG

Şampiyon takıma kupasını Maskot Karetta, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Çetin ve 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda ülkemizi bayanlar judo +70 kiloda temsil eden ve Londra'dan gümüş madalya ile dönen Nazan Akın birlikte verdiler. Kupa ve madalya töreninin ardından müsabakalara katılan sporcular Maskot Karetta ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Sonuçlar
Madalya Tablosu
1 ITA Italy 70 52 64 186
2 TUR Turkey 47 44 37 128
3 FRA France 25 26 45 96
4 ESP Spain 21 32 29 82
5 EGY Egypt 21 22 24 67
6 GRE Greece 15 18 26 59
7 SLO Slovenia 13 11 11 35
8 SRB Serbia 12 11 11 34
9 CRO Croatia 11 7 9 27
10 TUN Tunisia 9 17 22 48
11 ALG Algeria 9 2 15 26
12 MAR Morocco 7 10 11 28
13 CYP Cyprus 2 2 3 7
14 ALB Albania 1 2 3 6
15 MNE Montenegro 1 1 3 5
16 MLT Malta 1 1 0 2
17 SMR San Marino 0 2 3 5
18 SYR Syrian Arab Republic 0 2 0 2
19 MKD The Former Yugoslav Republic Of Macedonia 0 1 4 5
20 BIH Bosnia & Herzegovina 0 1 3 4
21 LIB Lebanon 0 0 2 2
Facebook Twitter Twitter LinkedIn Twitter Web TV